DARMOWA DOSTAWA OD 150 ZŁ!

Naturalne kremy z filtrem mineralnym – najzdrowszy sposób ochrony przed słońcem

Spis treści

Z każdym rokiem zwiększa się nasza wiedza oraz świadomość dotycząca codziennej pielęgnacji skóry. Dzisiaj wiemy już, że ochrona przeciwsłoneczna to absolutna podstawa nie tylko w profilaktyce nowotworów skóry, ale także procesów starzenia się jej. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie kremy z filtrem są sobie równe. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak wybrać kosmetyk dostosowany do potrzeb Twojej cery. 

Dlaczego powinniśmy stosować naturalne kremy z filtrem mineralnym?

Liczne badania naukowe potwierdzają, że zapewnienie skórze odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem słonecznym stanowi niezbędny element pielęgnacji. To właśnie dzięki stosowaniu naturalnych kremów z filtrem mineralnym możemy sprawić, że nasza skóra będzie nie tylko doskonale nawilżona, ale przede wszystkim zdrowa. Ze względu na silne działanie promieni słonecznych w miesiącach letnich, to właśnie wtedy należy przywiązywać szczególną uwagę do stosowanych kosmetyków z filtrem SPF. Niemniej jednak, nie powinniśmy zapominać o używaniu filtrów również wiosną, jesienią i zimą.

To potwierdzone! Codzienne stosowanie naturalnych kremów z filtrem SPF chroni naszą skórę przed uszkodzeniami, zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów skóry, a także spowalnia procesy starzenia. Dlatego też, uważa się, że krem z filtrem mineralnym to najlepszy produkt przeciwzmarszczkowy dostępny na rynku kosmetycznym. 

Jak wybrać odpowiedni naturalny krem z filtrem mineralnym dla naszej skóry?

Współcześnie na rynku kosmetycznym jesteśmy w stanie znaleźć setki produktów zawierających wysoką ochronę UVA/UVB. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie są sobie równe. Podczas dokonywania zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • Wysokość filtra SPF – w miesiącach letnich zalecane jest stosowanie filtrów o minimalnej wysokości 30 SPF;
  • Skład kosmetyku – dla bezpieczeństwa Twojej skóry wybierz naturalny krem z filtrem mineralnym, który zmniejszy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych; 
  • Dodatkowe działanie – wybierz krem z filtrem o właściwościach pielęgnacyjnych.

Podczas dokonywania zakupu postaw na produkty odznaczone certyfikatem organiczności. Dzięki temu zyskasz pewność, że to kosmetyk najwyższej jakości.

Jak zadbać o skórę latem?

Oprócz stosowania naturalnych kremów z filtrem mineralnym (takich jak organiczny różany krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym SPF 30 marki Alteya Organics), zwróć także uwagę na odpowiedni stopień nawodnienia. Wypijaj przynajmniej 2 litry wody mineralnej każdego dnia. W słoneczne dni noś kapelusz z większym rondem i nie zapominaj o okularach przeciwsłonecznych. Zadbaj także o pełną warzyw i owoców dietę, dzięki której dostarczysz do swojego organizmu zestaw niezbędnych witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Spis treści
Zobacz także