DARMOWA DOSTAWA OD 150 ZŁ!

Naturalne kremy przeciwsłoneczne dedykowane dzieciom

Spis treści

Skóra dziecka jest nie tylko cienka, ale przede wszystkim niezwykle delikatna. Dlatego też, wymaga szczególnej pielęgnacji oraz silnej ochrony przed działaniem promieni słonecznych. I chociaż powinniśmy o tym pamiętać przez cały rok, szczególną uwagę na stosowanie właściwych kosmetyków musimy zwrócić w sezonie letnim. To właśnie wtedy nasz maluch najwięcej czasu spędza na świeżym powietrzu, a tym samym na słońcu. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk dla dziecka? I na co powinniśmy zwrócić uwagę w jego składzie. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Jak dbać o skórę dziecka latem?

Skóra małego dziecka (do 3 roku życia) jest nie tylko cieńsza, ale zawiera również mniejsze ilości melaniny. Dlatego też, bardziej narażona jest na działanie promieni UV, a tym samym podatna na oparzenia, jak również na powstawanie zmian o charakterze nowotworowym. W związku z tym, nie tylko w miesiącach letnich:

  • Starajmy się ograniczać przebywanie malucha na słońcu (szczególnie między godziną 10:00 a 16:00);
  • Zapewniajmy naszemu dziecku odpowiednią odzież ochronną, na którą składają się kapelusz z dużym rondem, koszulka z krótkim rękawem (zakrywającą ramiona) w jasnym kolorze, wykonana z naturalnego materiału; 
  • Stosujmy kremy z wysokim filtrem SPF! Zawsze – nawet wtedy, gdy słońce nie wydaje nam się mocno świecić!

Jaki krem przeciwsłoneczny do ciała wybrać?

Specjaliści podkreślają, aby w przypadku dzieci nie stosować kremów z filtrem niższym niż SPF 30. Warto również zwrócić uwagę na to, aby wybrany przez nas produkt zapewniał ochronę zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. To również bardzo istotne, aby skład kosmetyków opierał się na bazie naturalnych komponentów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zyskać pewność, że skóra naszego dziecka nie tylko otrzyma odpowiednią ochronę przed działaniem promieni słonecznych, ale także nie będzie narażona na wpływ szkodliwych substancji chemicznych, które mogą wykazywać działanie drażniące. Zdaniem dermatologów, powinniśmy zwracać uwagę na to, iż podczas zagranicznych wakacji nasze dziecko może potrzebować kremu z filtrem o wartości równej lub wyższej niż SPF 50. Ponadto, nie możemy zapominać, że krem z filtrem przeciwsłonecznym należy nakładać na skórę dziecka kilka razy dziennie (nawet co 2 godziny).

Dlaczego warto postawić na organiczny krem przeciwsłoneczny do ciała?

Podczas dokonywania wyboru kosmetyku dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jego skład. Jak wspomnieliśmy wcześniej, część produktów z filtrem przeciwsłonecznym może zawierać w swoim składzie nadmierną ilość sztucznych składników, które wykazują działanie podrażniające. Dlatego też, dla naszego dziecka powinniśmy wybrać organiczny krem przeciwsłoneczny (taki jak https://alteyaorganics.pl/organiczny-krem-przeciwsloneczny-dla-dzieci-i-niemowlat-spf30 marki Alteya Organics) z formułą wzbogaconą o emolientowe masła i olejki botaniczne. Dzięki temu, skóra malucha zyska nie tylko doskonałą ochronę przeciwsłoneczną, ale także będzie odpowiednio nawilżona oraz miękka.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Spis treści
Zobacz także