DARMOWA DOSTAWA OD 150 ZŁ!

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego – właściwości i zastosowanie

Spis treści

Naturalna pielęgnacja cieszy się rosnąca popularnością. Dlatego też, coraz chętniej sięgamy po olejki eteryczne, które są źródłem nie tylko wyjątkowego zapachu, ale także unikalnych właściwości. Jakie właściwości ma olejek eteryczny z drzewa herbacianego?

Czym jest olejek eteryczny z drzewa herbacianego i jak się go otrzymuje?

Naturalny olejek eteryczny z drzewa herbacianego to niezwykły produkt o licznych właściwościach zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych. BIO olejek pozyskiwany jest na drodze destylacji parą wodną z liści oraz gałązek rośliny o nazwie Melaleuca Alternifolia (znanej również jako melaleuka skrętolistna, drzewo herbaciane). Ten wyjątkowy produkt posiada intensywny, korzenny zapach, który rozpieszcza nasze zmysły. Naturalny olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest bezbarwny.

Jak stosować ekologiczny olejek z drzewa herbacianego?

BIO olejek z drzewa herbacianego można wykorzystać na wiele różnych sposobów:

  • W DOMU – jako ekologiczny środek czystości i jednocześnie środek dezynfekujący oraz środek o działaniu pleśniobójczym;
  • W AROMATERAPII – badania z zakresu fitoterapii dowodzą, że zapach naturalnego olejku eterycznego z drzewa herbacianego jest w stanie łagodzić negatywne skutki stresu. Dodatkowo, olejek ten może wykazywać działanie wykrztuśne. Dlatego też, niejednokrotnie stosowany jest jako wsparcie leczenia zaburzeń w obrębie górnych dróg oddechowych;
  • W PIELĘGNACJI SKÓRY – olejek eteryczny z drzewa herbacianego wykazuje działanie bakteriobójcze. W związku z tym, może zalecany być w pielęgnacji cery trądzikowej, a nawet jako uzupełnienie leczenia zmian skórnych o charakterze grzybiczym.

Jaki olejek z drzewa herbacianego wybrać?

Wybierając olejek eteryczny z drzewa herbacianego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład, który powinien być w 100% naturalny i zawierać wyłącznie interesujący nas olejek. Dla naszego bezpieczeństwa warto wybierać olejek poświadczony certyfikatem ekologiczności. Taki produkt znajdziesz w ofercie marki Alteya Organics, która zapewnia swoim klientom najwyższą jakość produktów, poświadczoną najbardziej prestiżowymi certyfikatami ekologiczności. Dowiedz się więcej o olejku eterycznym z drzewa herbacianego marki Alteya Organics!

BIO olejek z drzewa herbacianego – przeciwwskazania

Ekologiczny olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. NIE NALEŻY GO SPOŻYWAĆ! Ponadto, nie należy stosować go na podrażnioną skórę, a także w okolicach oka oraz śluzówki. Olejku eterycznego z drzewa herbacianego nie można stosować przed opalaniem, ponieważ odpowiada za zwiększenie wrażliwości skóry na promieniowanie UV.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Spis treści
Zobacz także