DARMOWA DOSTAWA OD 150 ZŁ!

Olejek eteryczny z dziurawca – właściwości i zastosowanie

Spis treści

Z każdym rokiem zwiększa się nasza wiedza na temat leczniczych i pielęgnacyjnych właściwości kwiatów oraz ziół. Dlatego też, olejki eteryczne zyskują na popularności. Oprócz popularnych produktów, warto zwrócić uwagę na olejek eteryczny z dziurawca, który słynie nie tylko ze swoich właściwości przeciwzapalnych, ale także łagodzących objawy obniżonego nastroju.

Czym jest olejek eteryczny z dziurawca i jak się go otrzymuje?

BIO olejek eteryczny z dziurawca to unikalny produkt na rynku kosmetycznym. Charakteryzuje się nie tylko przyjemnym zapachem o lekkiej trawiastej nucie, ale także licznymi właściwościami zdrowotnymi, z których najcenniejsze zdają się być te o działaniu antyoksydacyjnym. Ekologiczny olejek eteryczny z dziurawca pozyskiwany jest na drodze destylacji parą wodną z rośliny Hypericum Perforatum (znanej również jako dziurawiec zwyczajny), która wzrasta na terenie słonecznej Bułgarii charakteryzującej się niezwykłą żyznością. Naturalny olejek z dziurawca posiada zazwyczaj przejrzystą lub bladożółtą barwę. Zwróć na to uwagę podczas dokonywania zakupu!

Jak stosować ekologiczny olejek z dziurawca?

Ekologiczny olejek eteryczny z dziurawca znajduje szerokie zastosowanie w lecznictwie oraz pielęgnacji. Ze względu na działanie chłodzące oraz przeciwbólowe, stosowany jest jako wsparcie leczenia urazów. Ponadto:

  • BIO olejek z dziurawca znajduje zastosowanie w aromaterapii. Badania dowodzą, iż jego przyjemny zapach wpływa na poprawę nastroju. Działa uspokajająco i przeciwdepresyjnie;
  • Olejek eteryczny z dziurawca świetnie sprawdza się podczas masażu, który przynosi ukojenie obolałym plecom;
  • Niniejszy produkt wzmacnia działanie ulubionych kosmetyków, wzbogacając je o działanie przeciwzapalne.

Dlaczego warto wybrać certyfikowany olejek eteryczny z dziurawca?

Certyfikowany olejek eteryczny z dziurawca to gwarancja najwyższej jakości, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Tylko produkty pozyskiwane z ekologicznych składników – przy zastosowaniu tradycyjnych metod destylacji – są źródłem cennych składników odżywczych, a tym samym wykazują liczne właściwości zdrowotne. Certyfikowany BIO olejek eteryczny z dziurawca znajdziesz na stronie Alteya Organics. Ta unikalna na rynku, włoska marka kosmetyków naturalnych słynie z najwyższej jakości i gwarancji bezpieczeństwa swoich produktów. Ponadto, wszystkie produkty marki Alteya Organics posiadają najważniejsze certyfikaty ekologiczności.

BIO olejek z dziurawca – przechowywanie i przeciwwskazania

Ekologiczny olejek z dziurawca przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy przechowywać go w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego wpływu promieni słonecznych. Ostrożnością podczas stosowania powinny wykazać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przed zastosowaniem, warto skorzystać z konsultacji lekarza pierwszego kontaktu.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Spis treści
Zobacz także