DARMOWA DOSTAWA OD 150 ZŁ!

Olejek eteryczny z kadzidłowca – właściwości i zastosowanie

Spis treści

Unikalne właściwości pielęgnacyjne i aromaterapeutyczne ekologicznego olejku z kadzidłowca znane są już od setek lat. Dlatego też, wyjątkowy produkt Boswellia carterii cieszy się stale rosnącą popularnością. Wszystko to ze względu na jego niezwykłe działanie oraz obezwładniający zapach, który koi nasze zmysły i zapewnia dobre samopoczucie.

Czym jest olejek eteryczny z kadzidłowca i jak się go otrzymuje?

Ekologiczny olejek eteryczny z kadzidłowca (znany również pod nazwą Boswellia Carterii oraz African Frankincense) to unikalny produkt otrzymywany z wysuszonego drzewa żywicznego – Boswellia Carterii, które w naturalnych warunkach występuje na terenie północno-wschodniej Afryki. BIO olejek z kadzidłowca posiada unikalny, lekko ziemisty oraz drzewny zapach, który znajduje szerokie zastosowanie w aromaterapii. Olejek African Frankincense pozyskiwany jest na drodze destylacji parą wodną, co pozwala na zatrzymanie najcenniejszych składników odżywczych.

UWAGA! Naturalny olejek eteryczny z kadzidłowca zawsze należy rozcieńczać. Niniejszy produkt przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Produkt należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, z dala od dzieci. Szczególną ostrożnością podczas stosowania powinny wykazać się kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Unikaj kontaktu z oczami oraz śluzówką.

Jak stosować ekologiczny olejek z kadzidłowca?

Ze względu na swoje unikalne właściwości, naturalny olejek eteryczny z kadzidłowca posiada szerokie zastosowanie. Cieszy się stale rosnącą popularnością zarówno w aromaterapii, jak i w pielęgnacji skóry. Niniejszy produkt można stosować na wiele różnych sposobów. Oto kilka propozycji:

  • Wymieszaj olejek Boswellia Carterii z olejem bazowym i delikatnie wmasuj w skórę. Taki zabieg pozwoli rozluźnić napięte mięśnie, a nawet złagodzić dolegliwości bólowe w obrębie stawów;
  • Dodaj BIO olejek z kadzidłowca do Twoich kosmetyków. W ten sposób wzmocnisz ich działanie przeciwstarzeniowe;
  • Wykorzystaj olejek eteryczny z kadzidłowca podczas zabiegów aromaterapii. Jego wyjątkowy zapach pozwoli Ci poczuć odprężenie i znieść napięcie spowodowane codziennym stresem.

Ekologiczny olejek Boswellia Carterii a Boswellia Serrata – czym się różnią?

Olejek Boswellia Carterii stanowi najcenniejszą a zarazem najpopularniejszą odmianę olejku kadzidłowego. W odróżnieniu od Boswellia Serrata, posiada bardziej ciepły i szlachetny aromat, z nutami cytrusowymi.

BIO olejek z kadzidłowca – jaki wybrać?

Wybieraj ekologiczne olejki z kadzidłowca. Znajdziesz je w sklepie Alteya Organics, który stanowi gwarancję najwyższej jakości. Olejek z kadzidłowca marki Alteya Organics został odznaczony certyfikatem ekologiczności, dzięki czemu masz pewność, że nie znajdziesz w nim sztucznych barwników, ani konserwantów.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Spis treści
Zobacz także