DARMOWA DOSTAWA OD 150 ZŁ!

Olejek eteryczny z liści laurowych – właściwości i zastosowanie

Spis treści

Liście laurowe są dobrze znane wszystkim miłośnikom gotowania. Niemniej jednak, warto wiedzieć, że oprócz doskonałych walorów smakowych, liście laurowe wykazują także szereg właściwości zdrowotnych. Olejek eteryczny z nich pozyskiwany słynie z działania wzmacniającego naszą odporność, a także poprawiającego koncentrację. Ekologiczny olejek z liści laurowych to cenny składnik zabiegów aromaterapeutycznych. Poznaj go bliżej!

Czym jest olejek eteryczny z liści laurowych i jak się go otrzymuje?

Liście laurowe to jeden ze skarbów basenu morza śródziemnego. Jego niezwykłe właściwości zdrowotne znane były już starożytnym grekom oraz rzymianom. Olejek eteryczny z liści laurowych pozyskiwany jest za pomocą destylacji parą wodną z liści Laurus Nobilis (znanego również jako wawrzyn szlachetny) – wiecznie zielonego drzewa. Niniejsza metoda pozwala na zachowanie najcenniejszych składników odżywczych oraz unikalnych walorów aromaterapeutycznych. Ekologiczny olejek eteryczny z liści laurowych posiada świeży, kamforowy i lekko korzenny zapach.

Jak stosować ekologiczny olejek z liści laurowych?

Olejek eteryczny z liści laurowych świetnie łączy się z innymi olejami cytrusowymi, w tym z olejem z bergamotki. Ponadto, można łączyć go z olejkiem z drzewa sandałowego, cynamonowym, lawendowym, różanym, a nawet rozmarynowym. Ze względu na swoje właściwości, niniejszy produkt posiada szerokie zastosowanie pielęgnacyjne oraz lecznicze. Stosowany jest jako wsparcie leczenia objawów przeziębienia, a także chorób o charakterze grzybiczym. Ponadto, ekologiczny olejek eteryczny z liści laurowych można stosować:

  • W połączeniu z wybranym szamponem lub odżywką, w celu wzmocnienia zmęczonych i pozbawionych blasku włosów;
  • Wraz z kosmetykami pielęgnacyjnymi, jako wsparcie leczenia cery skłonnej do zmian trądzikowych;
  • W połączeniu z olejem bazowym podczas masażu, aby przynieść ukojenie zbolałym mięśniom oraz stawom;
  • W zabiegach aromaterapii. BIO olejek eteryczny z liści laurowych pomaga przywrócić równowagę i osiągnąć błogie poczucie odprężenia.

Olejek eteryczny z liści laurowych – jaki wybrać?

Wybierz olejek eteryczny z liści laurowych ze sprawdzonego źródła. Szukaj certyfikowanych produktów na stronie renomowanej włoskiej marki Alteya Organics. Wybierając produkty odznaczone certyfikatem ekologicznym, zyskujesz pewność, że otrzymany olejek powstał wyłącznie z interesującego Cię składnika, przy zastosowaniu naturalnych metod ekstrakcji. Olejek eteryczny z liści laurowych marki Alteya Organics to gwarancja najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa.

BIO olejek z liści laurowych – jak przechowywać?

Ekologiczny olejek z liści laurowych należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Produkt należy trzymać z dala od dzieci.

Udostępnij:

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Spis treści
Zobacz także